PRZICHWŎLYNI DLŎ MŁODZIEŻOWEGO DOMU KULTURY NR 1 W PIEKARACH ŚLĄSKICH - PRZICHWŎLYNI DLA MŁODZIEŻOWEGO DOMU KULTURY NR 1 W PIEKARACH ŚLĄSKICH

maj 17 2017

     MŁODZIEŻOWY DOM KULTURY NR 1                                W PIEKARACH ŚLĄSKICH OTRZYMAŁ „PRZICHWŎLYNI"

 

Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 przy ul. Bytomskiej 73 w Piekarach Śląskich jest wyjątkową instytucją kulturalną na mapie Górnego Śląska. Dlaczego wyjątkową? Ponieważ  promującą śląskość  w różnych odsłonach. To tutaj od kilku już lat odbywają się „Konkursy Gryfnyj Gŏdki”, które na stałe wpisały się w kalendarz imprez. Wszystkie te działania to efekt owocnej współpracy placówki i piekarskiego Koła Związku Górnośląskiego na czele z Prezes – Panią Heleną LEŚNIOWSKĄ.

Przypomnijmy, iż tegoroczny „Konkurs Gryfnyj Gŏdki” odbył się już po raz szósty, a wzięło w nim udział 78 osób w pięciu kategoriach wiekowych: przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły średnie i dorośli. W tym roku impreza odbyła się pod patronatem Europosła Marka PLURY, który ufundował nagrody – wyjazdy studyjne do Parlamentu Europejskiego dla zwycięzców w kategoriach: szkoły średnie i osoby dorosłe.

MDK był również organizatorem konkursu plastycznego „Śląski strój ludowy”. Przepiękne prace i dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjów można było oglądać podczas gali „VI Konkursu Gryfnyj Gŏdki.”

Nic więc dziwnego, że piekarski Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 dołączył do grona uhonorowanych „Przichwŏlynim”. Wyróżnienie zostało przekazane na ręce Dyrektor – Pani Małgorzaty POGODY. Gratulujemy i liczymy na dalsze promowanie śląskości wśród mieszkańców naszego regionu. Liczymy również na to, że inne placówki pójdą w ślady piekarskiego Młodzieżowego Domu Kultury.

(md)