I MYSŁOWICKIE FORUM ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH

paź. 1 2017

I MYSŁOWICKIE FORUM ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH

 

30 września przedstawiciele Ślōnskij Ferajny wzięli udział w I Forum Mysłowickich Organizacji Pozarządowych. Spotkanie odbyło się w Mysłowickim Ośrodku Kultury, a jego organizatorem był Urząd Miasta. Przybyłych powitał Wiceprezydent Miasta – Grzegorz BRZÓSKA.

Na ok. 180 zarejestrowanych stowarzyszeń i organizacji wzięło w nim udział ok. 40. Prowadzący spotkanie wskazali na potrzebę powołania w mieście Centrum Organizacji Pozarządowych. Pomysł bardzo dobry. Tym bardziej, że mieliśmy już okazję przekonać się jak COP – y działają w innych miastach naszego regionu. Kilka lat temu, bo od tylu właśnie lat funkcjonuje, gościliśmy w Chorzowie u jednej z zaprzyjaźnionych organizacji.

Druga część spotkania była poświęcona omówieniu zmian w ustawie o stowarzyszeniach. Szkolenie na pewno bardzo pomocne. Mamy nadzieję, że to nie pierwsze i nie ostatnie spotkanie mysłowickich organizacji pozarządowych, bo to rzeczywiście forum wymiany informacji, a także okazja do lepszego poznania stowarzyszeń działających na terenie miasta.

 

Mirella DĄBEK