HAUS DER DEUTSCH-POLNISCHEN ZUSAMMENARBEIT - FAJER NA 20 LOT!

cz. 26 2018

 

20 lat to długi okres czasu, i tym bardziej , że w wypadku Hausu był to czas wypełniony ogromną aktywnoscią , kreatywnością, i - co najważnjejsze - istotnym wkładem w pewne uniwersalne pojecie , jakim jest budowanie mostów które łączą ludzi.   

Haus to również wielki szacunek dla skomplikowanej częstokroć śląskiej historii , oraz umiejętność nowoczesnej narracji w oparciu właśnie o nią. Bardzo cenimy sobie wszystkie momenty , w których mieliśmy okazję współpracować , zawsze spotykając sie z otwartością oraz kompetencją.

   

    Obchody pieknego jubileuszu to również okazja do refleksji , dyskusji - takowa własnie miała miejsce w gliwickiej siedzibie DWPN w postaci poniedziałkowej konferencji "Rozmowy o Europie - Mój dom Europa", gdzie interesujące dysputy prowadzili zaproszeni goście z Niemiec i z Polski.

  

    Po części oficjalnej standardy muzyczne zaśpiewała Paulina Klose , wtapiając się w śympatyczny klimat przyjęcia rocznicowego.

  

Mieliśmy okazję uczestniczyć w tym ciekawym wydarzeniu. Dziekujemy więc za zaproszenie i życzymy całej załodze Hausu dalszych lat owocnej pracy oraz wszystkiego najlepszego.

 

Ślonsko Ferajna