CHCYMY ŻŌŁTO - MODRY STADION ŚLŌNSKI

wrz. 24 2010

 


ŻÓŁTA KARTKA DLA WŁADZ WOJEWÓDZTWA

 

Baner z napisem „Żółto-niebieski Stadion Śląski”, kilkanaście flag w takich samych barwach i fana Ślōnskiej Ferajny – tak wyglądała sala czwartkowych obrad Zarządu Województwa Śląskiego. W trakcie sesji marszałek – Bogusław ŚMIGIELSKI zobaczył żółtą kartkę … chociaż – jak twierdzili działacze Ruchu Autonomii Śląska - od razu powinna być czerwona.

22 września, z inicjatywy Ruchu Autonomii Śląska, kilkadziesiąt osób zaprotestowało przeciwko decyzji władz wojewódzkich, które podjęły uchwałę o barwach chorzowskiego stadionu. Ich zdaniem powinny być biało-czerwone.

Tymczasem regionalnych barw domagają się nie tylko przybyli na obrady działacze RAŚ, ale również tysiące mieszkańców Śląska, podpisujących się pod petycją w tej sprawie oraz radni Chorzowa na czele z prezydentem Markiem KOPLEM. W najbliższym czasie, poparcia dla żółto-niebieskiego Stadionu Śląskiego, udzieli kilkanaście gmin naszego województwa.

W demonstracji wzięli udział członkowie Ślōnskiej Ferajny, która popiera działanie Ruchu Autonomii Śląska.

Wszystkich chętnych do podpisania się pod petycją w sprawie żółto-niebieskiego Stadionu Śląskiego - zapraszamy – w imieniu Ruchu Autonomii Śląska – do odwiedzenia ich strony (www.autonomia.pl) lub Facebooku.

(md)